Czym jest C.H.I.P?

Na Kickstarterze pojawił się C.H.I.P. Jest to komputer, o którym głośno jest na wszelkich serwisach poświęconych najnowszej technologii. Pojawienie się tego urządzenia wywołało wśród potencjalnych internautów nie lada sensację. Skąd tak duże zainteresowanie C.H.I.P-em? Otóż zaprezentowany na Kickstarterze komputer jest prawdopodobnie jednym z najtańszych komputerów na świecie. Można go kupić za… uwaga… 9 dolarów! Jak na taka cenę wydawałoby się, że jest to jakieś dziadostwo, jednak okazało się, że ten niebywale mały komputerek posiada naprawdę ogromne możliwości.

chip-najmniejszy-i-najtańszy-komputer-za-9-dolarów-0005

C.H.I.P oferuje użytkownikowi do dyspozycji procesor o taktowaniu 1 GHz, 512 MB RAM i 4 GB pamięci flash. Podłączyć do niego bezproblemowo możemy monitor, klawiaturę, myszkę i inne urządzenia peryferyjne. Co ciekawe wszystko to można zrobić też bezprzewodowo, gdyż ten miniaturowy komputer posiada moduł Wi-Fi oraz Bluetooth w wersji 4.0. Komputer już teraz ma spora liczbę zastosowań jak mówi producent. Może być używany do nauki programowania, tworzenia instalacji artystycznych oraz produkcji własnego urządzenia opartego na wykorzystanym w nim czipie. C.H.I.P na pewno namiesza na rynku tanich, ale potężnych czipów komputerowych. Do tej pory rynek ten zdominowany został przez, świetne od jakiegoś już czasu, Raspberry Pi.

Technologia wciąż mknie do przodu. Na Kickstarterze pojawiły się również inne ciekawe urządzenia z innych dziedzin. Są wśród nich urządzenia użytku domowego czy smartfony. Tak szybki rozwój technologiczny sprawia, że rynek sprzętu informatycznego i nie tylko, staje się naprawdę ciekawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *