Nowe technologie.

imagesZ biegiem czasu nasze domowe PC stają się coraz mniej wartościowe. Kiedyś maszyna warta dobre 4-5 tys. po połowie roku traci na wartości ponad 50 %. Postęp technologiczny jest tak ogromny, że producenci sprzętu urządzają sobie wyścigi w wypuszczaniu coraz to nowszych podzespołów. Pytanie zasadnicze brzmi: po co i dla kogo to wszystko? Raz, że najnowsze elementy komputera stacjonarnego są straszliwie drogie i szybko tracą na wartości, a dwa: do niewielu rzeczy można ów sprzęt wykorzystać. Popatrzmy co ostatnimi czasy wstrząsnęło rynkiem podzespołów PC.

Karta graficzna GeForce GTX TITAN Black

Prezentowana tu najnowsza karta firmy nVIDIA  to ideał w dziedzinie inżynierii. W porównaniu do swojej poprzedniczki w wersji GTX TITAN, owa wersja Black posiada o 6 GB więcej pamięci. Oferuje użytkownikowi niesłychanie wysoką wydajność a także wykonuje obliczenia o podwójnej precyzji. Posiada ona niesamowite właściwości termiczne i akustyczne.Jest to w tym momencie najlepsza karta pod gry dla komputerów klasy PC. Dostarcza emocjonujących wrażej podczas gry w najnowsze tytuły na rynku gamingowym. Według wielu użytkowników jest to idealne połączenie wydajności, eleganckiego wyglądu oraz najnowocześniejszej technologii. Tylko kogo na to stać. Obecnie karta ta kosztuje około 4-5 tys. złotych. To prawie tyle samo co niektóre dobre sprzęty w całości.

Intel® Core™ i7-5960X Processor Extreme Edition (20MB Cache, up to 3.50 GHz)

Najnowszy wypust firmy Intel z procesorów w wersji i7. Jest to 8-mio rdzeniowy procesor obsługujący 16 wątków, taktowany z częstotliwością 3,5 GHz w systemie turbo oraz posiadający  20 MB pamięci cache. Posiada takie technologie jak: Technologia Intel® Hyper-Threading, Technologia Intel® Virtualization (VT-x),

Technologia Intel® Virtualization for Directed I/O (VT-d), Intel® 64 i wiele więcej, Jest to bardzo mocny procesor, którego moc jednakże ciężko wykorzystać w pełni. Jest on idealny dla osób potrzebujących większej mocy obliczeniowej, gdyż normalnemu użytkownikowi nie widzi się chyba wydawać około 1060$ (około 4 tysięcy) na procesor wersji BOX do wykorzystania głównie w domu.

Płyta główna ASUS Crosshair V Formula Z AMD 990FX – Socket AM3+
Jedna z obecnie najdroższych płyt głównych na rynku, bo kosztująca około 1000 zł. Jednakże płyta przeznaczona jest tylko dla procesorów rodziny AMD. Fani INTELA mogą pomarzyć sobie o takiej płycie , aczkolwiek plusem jest to, że istnieją płyty MSI o dużo tańsze, a o podobnych parametrach dla procesorów z rodziny INTEL. W ramach porównania kosztują one od 200 do 500 zł ale nie 1000.
Tak więc przeszukując codziennie strony poświęcone podzespołom komputerowym odnajduję coś nowego. Jedyną tego zaletą chyba jest tylko to, że jest o czym poczytać w internecie, bo kupując nowego PC-ta, to gdybym chciał mieć konkretną maszynę dla szpanu, musiałbym wydać około 15 tys. jak nie więcej. I co mi z tego? Jak po niecałym roku będzie on wart może połowę tej ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *