samsung galaxy SVI

Tak niedawno mówiono o modelu S5, a tu już kolejne plotki i informacje o najnowszym Samsungu Galaxy S6. Topowej serii smartfon firmy Samsung ma być zaprezentowany na MWC 2015 w Barcelonie. Do tej pory istnieje kilka potwierdzonych informacji o jego wyglądzie i budowie. S6 ma posiadać aluminiową obudowę, 5,5 – calowy ekran Quad HD obsługujący rozdzielczość 1440 x 2560, 3 GB RAM-u, 2 aparaty – 5 MPx z przodu i 20 MPx z tyłu oraz nakładkę systemową TouchWiz napisana od zera. Czy S6 zrekompensuje się za słabszą sprzedaż S5? Póki co wszystko na to wskazuje. Ale przyjrzyjmy się dokładnie temu modelowi.

Co dokładnie wiadomo o specyfikacji Samsunga Galaxy SVI?

Na początek porównajmy poprzednie flagowe smartfony firmy Samsung z serii Galaxy z nadchodzącą S6. Wcześniejsze wersje występowały w dwóch podstawowych typach: z układami Samsung Qualcomm Snapdragon oraz Exynos. Wszystko wskazuje na to, że tytułowa S6 nie będzie pod tym względem jakimś szczególnym wyjątkiem. Prawdopodobne jest to, iż większość smartfonów z pierwszej partii dostanie autorski układ Exynos 7420 z układem graficznym Mali – T760. Z testów bowiem wynika, iż Snapdragon 810 ma problemy z przegrzewaniem się i producent chce najpierw spróbować coś własnego. Oprócz powyższych informacji chodzą słuchy o wyposażeniu nowego Galaxy. Ma on posiadać 3 GB pamięci RAM, 2 aparaty – jeden 20 MPx wyposażony w optyczną stabilizacje obrazu, 32 GB pamięci telefonu, bogaty zestaw czujników i co najciekawsze – system rozpoznawania oka. Mówi się też o zamiarze wykorzystania w nowym Samsungu Galaxy S6 własnego modułu LTE – Exynos Modem 333, który miałby być wbudowany w zastępstwo za, wykorzystywany we wcześniejszych modelach, moduł Intela. Zwiększona ma być również energooszczędność telefonu wynikająca z zastosowania chipu Broadcom BCM4773 służącego do przeliczania danych z GPS/GLONASS i Wi-Fi. Tyle wiadomo nam o samej specyfikacji.

Spójrzmy zatem na budowę przyszłego następcy S5. Często ze słowami krytyki spotykały się zastosowane materiały w poprzednich wersjach Galaxy, tj. plastik. Od pewnego jednak czasu koreański Samsung przerzuca się na metal. Dowodem na to jest Galaxy Alpha oraz oparte na nim modele. Mówiąc o budowie Galaxy S6 również wspomina się o metalu, jednakże nie jest ściślej określone w jaki stopniu zostanie on wykorzystany i dokładnie do czego. Niektórzy spodziewają się co najmniej aluminiowej ramki. Wyciekające do sieci zdjęcia zdają się te przypuszczenia potwierdzać. Wiadomo natomiast jaką sylwetkę będzie posiadał S6. Urządzenie będzie bardzo smukłe, gdyż obecnie panuje taki trend rynkowy. Samsung w tej kwestii stara się być adekwatny co zaprezentował w modelu Galaxy Alpha. Z elementów budowy telefonu można wymienić głównie: czytnik linii papilarnych, zestaw sensorów i czujników w tym monitor pracy serca oraz tradycyjnie slot na karty SD.

Niewiadomych jest jednak wciąż wiele. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na premierę, aby pełniej przyjrzeć się nowemu Samsungowi Galaxy S6.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *