Serwerownie – korzystamy z kolokacji serwerów

W dzisiejszych czasach systematycznie wspomina się o usługach informatycznych, które są dostępne na rynku, ale nie wszyscy wiedzą na czym bazują się owe usługi.  z powyższych usług jest niewątpliwie hoteling serwerów. Jest to usługa coraz częściej spotykana i korzystają z niej nie tylko firmy ale również indywidualne jednostki. Z kolokacją serwerów związane jest również podobna usługa, na którą pragnęlibyśmy w obecnym tekście zwrócić specjalną uwagę. Są to serwerownie. Zobaczmy zatem czym są i co łączy te dwie usługi.

Kolokacja

Na początek przypomnijmy sobie co nazywamy kolokacją serwerów oraz jak działa. Kolokacja serwerów to usługa, gdzie użytkownik wykupuje miejsce w serwerowni. Aktualnie kolokacja cieszy się olbrzymią popularnością wśród firm. Aby skorzystać z takiej usługi starczy posiadać własny serwer a następnie odnaleźć w sieci firmę, która oferuje usługę hotelingu w przystępnej cenie w własnej serwerowni.

Server room dark4
Kolokacja a serwerownia

Czemu usługa serwerowni wiąże się z pojęciem kolokacji? Można powiedzieć,że odpowiedzieliśmy na to zapytanie powyżej, jednakże przedstawmy sobie serwerownie nieco bardziej gruntownie. Wykorzystanie usługi serwerowni na pewno eliminuje pewną konieczność, a mianowicie posiadanie prywatnej serwerowni. Pomieszczenia serwerowni muszą realizować określone warunki, aby mogły być dopuszczone do użytku oraz bezpieczne dla sprzętu, jaki jest w niej rozmieszczany. Nie wszystkie firmy mają środki oraz miejsce na zbudowanie własnej serwerowni, toteż hoteling jest dla nich najlepszym rozwiązaniem. Odpłatności wynajęcia a nawet wykupienia miejsca w serwerowni są niewątpliwie mniejsze niźli stworzenia nowej serwerowni w osobistej firmie. Dbając o komfort swojego klienta, firmy oferujące miejsce w serwerowni zajmują się dodatkowo serwisem urządzeń, co sprawia, iż nasze dane znajdujące się na serwerze są doskonale chronione.

Oferta kolokacji jest niezwykle łatwa do odszukania w sieci. Coraz więcej firm prezentuje swoje propozycje z coraz bardziej interesującymi cenami. Zawsze wprawdzie konieczne jest złożenie własnego serwera do siedziby, która należy do firmy świadczącej dane usługi, stąd też klienci przeważnie wybierają te, które mieszczą się blisko ich firm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *