Szkolenia Microsoft – czy warto?

Każdego dnia na rynku pojawiają się nowatorskie rozwiązania ze świata techniki,to wszystko dzięki prężnie rozrastającej się specjalizacji którą jest informatyka. Tak szybki postęp jest wynikiem nieprzerwanej potrzeby wdrażania nowych usprawnień żeby nasze życie stawało się  coraz to mniej skomplikowane a nasza profesja coraz to przyjemniejsza. W dzisiejszych czasach każda jednostka gospodarcza jest ściśle połączona z specjalizacjom informatyczną , jest to niezbędne,albowiem zapewne nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie żeby jakakolwiek jednostka gospodarcza była w stanie działać odpowiednio bez takich fundamentalnych rozwiązań jak np. komputer, sieć internet. To elementy podstawowe bez których współczesne funkcjonowanie jest wręcz niemożliwe.


Ten kompletny proces komputeryzacji który tak niezwykle nam pomaga w każdej płaszczyźnie  naszego życia,stworzył także potężny rynek pracy na którym każdy człowiek jest w stanie się odnaleźć ,jednakże niezmiernie trudno jest się na nim utrzymać.
Wynika to z bardzo dynamicznego tempa wcielania nowych programów ,i ktokolwiek kto pragnie być kompetentnym pracownikiem w tej dziedzinie musi cały czas kształcić się by być w stanie podołać wyzwaniom swojej profesji
W tym tekście spróbujemy ukazać bardzo istotny składnik całego rynku jakim jest firma Microsoft.
Wszyscy wiemy że przedsiębiorstwo Microsoft ma bardzo duże uczestnictwo w rynku. Tworzony przez tą jednostkę system operacyjny Microsoft Windows używany jest przez bardzo dużą część klientów indywidualnych  jak i przez firmy.
Z tego właśnie powodu postanowiliśmy w tym tekście zaprezentować specyfikację   szkolenia które traktuje o zarządzaniu bazami danych baz danych Microsoft SQL Server 2008
Microsoft SQL Server – jest to system który pozwala na zarządzanie bazą danych. Jest to kluczowy system Microsoft do baz danych przez co jest tak bardzo istotny. Charakteryzuje się tym że język zapytań buduje się za pomocą Transact-SQL.
Głównym celem szkolenia jest zaznajomienie się z wiadomościami mówiącymi o administracji serwerów. Dokładniej mówiąc chodzi o instalację a także konfigurację serwera aż po bardzo skomplikowane działania porządkowego.
Kurs ten jest przeznaczony dla informatyków zajmujących się administracją baz danych , oraz dla ludzi zainteresowanych problematyką administrowania serwerem baz danych Microsoft SQL.
Po zakończonym kursie osoba powinna należycie wykonać:
-instalację i konfigurację SQL Server 2008
-kopie zapasowe baz danych
-importowanie i eksportowanie danymi
-automatyzację zadań
-proces administrowania serwerami powiązanymi.

One thought on “Szkolenia Microsoft – czy warto?”

  1. Leon napisał(a):

    Wszystkie szkolenia i kursy informatyczne dotyczące oprogramowania komputerowego są jak najbardziej potrzebne. Piszecie tu o kursach z biurowych pakietów firmy Microsoft. Uczestniczyłem w tego typu szkoleniach i powiem otwarcie, iż wiele z tego co tu opisaliście potwierdza się w praktyce. Niektórzy korzystają z tego typu szkoleń i ani trochę nie żałują. Dzięki tego typu rozwiązaniom można gruntownie przygotować się do pracy w zawodzie nie tylko informatyka ale również pracownika biurowego, czy też innych w których mamy do czynienia z komputerami. Czytając mnóstwo artykułów umieszczonych w sieci dowiadujemy się tak naprawdę tego co już od dłuższego czasu się wykonuje. Zatem moim skromnym zdaniem tego rodzaju teksty pomagają czytelnikom pojąć przyczyny dla jakich organizowane są szkolenia i to nie tylko te z świata informatyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *