Szkolenia Microsoft – przykłady

Korzystając z okazji chcielibyśmy przedstawić wam przykładowe szkolenia Microsoft. Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, są to szkolenia oraz kursy z oprogramowania dostarczonego przez firmę Microsoft w różnych dziedzinach IT. Najpopularniejszym szkoleniem jest szkolenie z pakietu Microsoft Office, którego skład nie musimy tu chyba przedstawiać, gdyż każdy z nas korzystał na pewno kiedyś z Worda czy też Excela. Krótkie kursy znaleźć można także w sieci. Jeśli ktoś nie miał nigdy do czynienia z Power Pointem może znaleźć bardzo dobrze przygotowane poradniki oraz szkolenia w formie filmików lub prezentacji. My jednak chcielibyśmy zwrócić uwagę na szkolenia, które są przeprowadzane w grupach, przez odpowiednio wyszkolonych trenerów.

szkoleniaPierwszym szkoleniem Microsoft, które chcielibyśmy tu przedstawić jest szkolenie w chmurze prywatnej. Jest to dwu poziomowe szkolenie z zakresu działania w chmurze.Szkolenie pozwoli Ci posiąść wiedzę oraz umiejętności z technologi chmury. Dzięki nim można rozwinąć firmę przy pomocy hostingu, tworzeniu aplikacji, wydajności oraz różnym narzędziom współpracy. Szkolenie to przygotowuje również kandydata do certyfikacji z technologii chmury. Pierwszym stopniem jest poziom associate, który przewiduje zapoznanie się z podstawowymi pojęciami oraz funkcjami oprogramowania Windows Server 2008.

Drugi poziom jest już bardziej zaawansowany. Poziom expert uwzględniający pracę z prywatną chmurą, przewiduje konfigurację oraz monitorowanie pracy w System Center 2012. Zaliczenie końcowych egzaminów wiąże się z otrzymaniem następujących certyfikatów: Microsoft Certified Solutions Associate: Windows Server 2008 – w przypadku poziomu pierwszego oraz Microsoft Certified Solutions Expert: Private Cloud w przypadku szkolenia na drugim poziomie.

private-cloudKolejnym szkoleniem z oprogramowania firmy Microsoft jest szkolenie z Microsoft Virtualization.Nie ma co tu dużo opisywać. Szkolenie jest jedno poziomowe i obejmuje Server Virtualization z oprogramowaniem Windows Server i System Center. Szkolenie w zakresie wirtualizacji ułatwia wdrożenie prywatnej chmury oraz gwarantuje fachową wiedzę z elementów wirtualizacji. Podobnie jak wcześniej przedstawiane szkolenie Microsoft, te również przygotowuje kursanta do certyfikacji z technologii wirtualizacji: Microsoft Specialist.

windows-hyper-vOstatnim szkoleniem Microsoft, które chcemy tu dzisiaj zaprezentować jest szkolenie z Microsoft Exchange Server.  Nie ma tu większego wyboru poziomów: jest jeden poziom expert. Kurs dotyczy technologii Exchenge Server i uczy kursanta umiejętności, dzięki którym uprości on administrację, zabezpieczy proces komunikacji i spełni potrzeby użytkowników potrzebujących większej mobilności w pracy. Jak poprzednie dwa kursy IT ten również przygotowuje do certyfikacji: Microsoft Certified Solutions Expert: Messaging.

imagesWymieniać szkolenia Microsoft moglibyśmy bardzo długo. Każde szkolą kandydatów w innej dziedzinie: jedne z kierowania serwerami inne z oprogramowania użytkowego, a jeszcze inne z specjalistycznych narzędzi programistycznych. Wybór należy do osoby, która chce skorzystać z szkolenia. To w czym dobrze się czujemy lub co nas interesuje w branży IT zawsze możemy przyswoić z pomocą materiałów dostępnych w sieci lub też wybierając bardziej zaawansowaną drogę, czyli szkolenia IT.

One thought on “Szkolenia Microsoft – przykłady”

  1. Tomek napisał(a):

    Czekam na kontynuacje wpisu, czy przedstawicie jakieś przykładowe kursy produktów firmy Microsoft, czy jedynie można tutaj znaleźć zapisy i informację o nadchodzących szkoleniach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *