Uszczuplony Windows Store

Znany wszystkim użytkownikom oprogramowania firmy Microsoft – Windows Store ma zostać oczyszczony z zbędnych aplikacji. Sklep ostatnio nie radzi sobie z produktami, które są w nim dostępne. Sporo aplikacji znajdujących się w Windows Stores łuzy do wyłudzania pieniędzy oraz istnieją również takie, które mogą być groźne dla naszych urządzeń. Stąd też Microsoft wprowadza nową politykę zatwierdzania nowych aplikacji w swoim sklepie. Dzięki temu Windows Store ma stać się bardziej bezpieczny.

windows-8-app-store

Nie tylko Windows Store ma takie problemy. Ogólnie sklepy z aplikacjami mobilnymi są rajem dla wszelkiego rodzaju oszustów i hakerów. Korzystając z niezbyt dokładnego procesu zatwierdzania produktu wrzucają oni do sklepów przeróżne, groźne aplikacje, których prawdziwa funkcja może naprawdę w sposób nieodwracalny zaszkodzić naszym urządzeniom. Pierwszy do działania zabrał się Microsoft, który poprzez wprowadzenie nowej polityki wprowadzania aplikacji do Windows Store zaczyna walkę z oszustami oraz chce zredukować liczbę potencjalnych zagrożeń. W ramach wprowadzonych zmian koncern wyrzuci z sklepu aplikacje o zbliżonych nazwach oraz promujących je ikonach. Dodatkowo aplikacje będą sprawdzane w zgodności tytułu do zawartości aplikacji.

Microsoft uporządkuje także inne sfery sklepu. Zostaną uporządkowane kategorie, tagi oraz słowa kluczowe, które muszą teraz idealnie pasować do oferowanej aplikacji. W przypadku, gdy zgłaszany program nie spełni wymagań postawionych przez Microsoft, zostanie on wyrzucony ze sklepu co w zasadzie powinno zmotywować deweloperów do działania. W głębi wszystkich działań tli się mała iskierka nadziei, iż ta nowa polityka pozwoli usunąć ze sklepu większość aplikacji śmieciowych, a co najważniejsze uszczupli Windows Store z niepotrzebnych i groźnych programów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *